ORSZAK TRZECH KRÓLI W ŻUKOWIE – PO RAZ XII

Nie mogło NASZYCH UCZNIÓW zabraknąć i w tym roku na kolejnym ORSZAKU TRZECH KRÓLI. Organizatorem wydarzenia jest nasza parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie. „Jasełka w drodze” rozpoczęły się tradycyjne przed salą widowiskowo sportową przy SP nr 2. Wszystkich uczestników przywitali ksiądz  biskup Wiesław Szlachetka, proboszcz parafii ks. Czesław Las, dyrektor SP 2 pani Mirosława Żołna. Swoją obecnością wydarzenie wsparli: Starosta Powiatu Kartuskiego – Bogdan Łapa, Przewodniczący Rady Powiatu – Mieczysław Woźniak, Burmistrz Gminy Żukowo – Wojciech Kankowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie – Witold Szmidtke z Radnymi, Dyrektorzy szkół, nauczyciele …  W trakcie przemarszu ORSZAKU uczestnicy mieli okazję zobaczyć 7 sen, wszystkie pięknie przygotowane przez uczniów. Najbardziej wzruszająca była scena „HOŁD STRAŻAKOM”, gdzie wszyscy z Księżmi pomodlili się za Karolinę i Łukasza, którzy zginęli niosąc pomoc. Trzej Królowie złożyli znicze i drzewko świąteczne w miejscu tragedii, a strażacy oddali hołd minutą ciszy i sygnałami wozów strażackich. Cały czas na trasie ORSZAKU uczniowie ze SK CARITAS w Pępowie rozdawali korony, śpiewniki i chorągiewki orszakowe, Prze wejściem do świątyni wierni obejrzeli ostatnią scenę „Gospoda”, a następnie krokiem poloneza przy śpiewie kolędy „Bóg się rodzi” wszyscy weszli do światyni, gdzie rozegrała się ostatnia ze scen „Betlejem” – pokłon Trzech Króli. Trzeba dodać, ze w tegorocznym wydarzeniu Świętą Rodziną byli Państwo Labuda – Malwina i Rafał z Dziećmi z Pępowa, a w rolę Rodziny Ulmów wcielili się Państwo Szemis z Dziećmi – też z naszej szkoły.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy chcieli włączyć się w to doniosłe wydarzenie, dziękujemy również rodzicom, zaangażowanym nauczycielom z dyrektorem Zenonem Byczkowskim na czele. Z całego serca dziękujemy – bez WAS – nie byłoby tak pięknie!

ORSZAK 2023GALERIA

WIĘCEJ NA: