ŚLUBOWANIE KLAS I ‚2023

W piątek 13 października 2023 roku odbyła się w naszej szkole doniosła uroczystość – Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych. W br. ślubowały aż cztery klasy pierwsze – razem 94 uczniów. Program na akademię przygotowały wychowawczynie wraz ze swoimi uczniami. W inscenizacji nie zabrakło również koleżanek z klas starszych (VIIa, IVa), które wcieliły się w role wróżek i przeprowadziły pierwszaków przez różnego rodzaju testy, by sprawdzić czy mogą złożyć uroczyste ślubowanie i stać się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej im. ppor. Klemensa Wickiego w Pępowie. Uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar naszej szkoły i zostali pasowani na uczniów przez dyrektora. Na akademii oprócz Uczniów, Rodziców, Nauczycieli gościliśmy znamienitych gości: Syna Patrona – pana Bogdana Janickiego wraz z małżonką oraz Kuzynostwo ppor. Klemensa Wickiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Żukowie – Witolda Szmidtke, Kierownik Referatu Oświaty i Zdrowia – Joannę Dunst-Prochowską, Przewodniczącego Rady Rodziców, Sołtys Pępowa – Katarzynę Wierczyńską, Przedstawicielkę KGW w Pępowie… Zaproszeni  Goście zwrócili się do maluchów z życzeniami, a przy okazji przekazali dzieciom prezenty z okazji ich święta. Syn Patrona również złożył życzenia najmłodszym, ale i skierował też gratulacje i podziękowania do Rodziców, Nauczycieli i Dyrekcji. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe magnesy i smycze ufundowane przez „Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej im. ppor. Klemensa Wickiego w Pępowie” oraz katy czytelnika do biblioteki. Następnie zrobiono pamiątkowe zdjęcia klas i zasadzono pamiątkowe drzewo w parku przyszkolnym.