SPOTKANIE AUTORSKIE Z WOJCIECHEM KOŁYSZKĄ I JOVANKĄ TOMASZEWSKĄ

W środę, 18.04.2018 r., kilku uczestników Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla klas II – III zostało zaproszonych do filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku przy ul. Mariackiej na spotkanie z autorami książek dla dzieci – Wojciechem Kołyszką i jego żoną Jovanką Tomaszewską. Dowiedzieliśmy się, że Pan Wojtek z wykształcenia jest plastykiem, a książki zaczął pisać około 25 lat temu. Pracował wtedy z dziećmi w świetlicach szkolnych i zauważył, że brakuje książek, których treść pomagałaby dzieciom rozumieć przeżywane emocje. Książki pisze przy współpracy z psychologiem. Na spotkaniu zaprezentował kilka swoich oryginalnych ilustracji. Odpowiadał też z żoną na wszystkie zadane pytania. Na koniec mogliśmy zdobyć autografy Pana Wojtka i Pani Jovanki.

Katarzyna Cieplińska