SPOTKANIE „MARATOŃCZYKÓW” Z ELŻBIETĄ ZUBRZYCKĄ – AUTORKĄ KSIĄŻEK DLA DZIECI

W środę, 28.02.2018 r., grupa uczestników Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla klas II-III, miała przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z autorką książek dla dzieci – Elżbietą Zubrzycką. Spotkanie odbyło się w filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku przy ulicy Mariackiej 42. W czasie spotkania, Pani Elżbieta starała się odpowiedzieć na wszystkie pytania uczestników. Okazuje się, że w dzieciństwie chciała zostać …. strażakiem, a to wszystko za sprawą książki „O Wojtku, który został strażakiem”. Opowiadała też o swoich porażkach i o ich kształcącej roli w życiu. Przekonywała o tym, aby w życiu nigdy się nie poddawać. Dowiedzieliśmy się, skąd autorka czerpie inspiracje do swoich książek. Miło było się dowiedzieć, że pierwsza z książek serii o zajączku Filipku zawiera fotografie wykonane przez autorkę w czasie zimowych wypraw po okolicach Żukowa i Chwaszczyna. Zabawnym wydał nam się fakt, że Pani Elżbieta niekiedy zapomina, o czym napisała swoje wcześniejsze książki. Ale co się dziwić, napisała ich naprawdę dużo. W czasie spotkania mieliśmy okazję zdobyć autografy Pani Elżbiety z dedykacją oraz zakupić niektóre książeczki jej autorstwa. To spotkanie na długo zostanie w naszej pamięci.
Katarzyna Cieplińska

GALERIASPOTKANIE