ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY – PPOR. KLEMENSA WICKIEGO

Tego dnia tradycyjnie uczniowie klas ósmych udali się na wycieczkę do Czeczewa, gdzie na przykościelnym cmentarzu znajduje się obelisk poświęcony ppor. Klemensowi Wickiemu. Oprócz najstarszych uczniów w uroczystości wzięły udział chętne dzieci z klas IV w strojach regionalnych. Gośćmi honorowymi byli państwo Janiccy – syn Patrona z małżonką. 11 października 1943 roku – to dzień w którym Klemens Wicki został stracony, w tym roku obchodzimy 80-tą rocznicę Jego śmierci. Pan Bogdan Janicki  zwrócił się do uczniów i życzył im, aby w swoim życiu  kierowali się dobrem i by Patron był dla nich wzorem do naśladowania, a słowa BÓG, HONOR, OJCZYZNA przyświecały im w życiu. Uczniowie złożyli przy obelisku wiązanki kwiatów, zapalili znicze i odmówili modlitwę. Uczniami opiekowali się dyrektor szkoły, wychowawcy i nauczyciele.

MB

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁYGALERIA