VI POWIATOWY KONKURS LITERACKI „CZY ZNASZ BAŚNIE I LEGENDY KASZUBSKIE W NASZEJ SZKOLE”

W sobotę 9 grudnia 2023 roku w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Literacki „Czy znasz baśnie i legendy kaszubskie?”. W konkursie udział wzięło prawie 50 uczestników z całego powiatu kartuskiego. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów w dwóch kategoriach.

W kategorii klas V-VI Anna Gattner i Marta Wenzerska zajęły ex aequo I miejsce w powiecie, a Maria Szkudlińska zajęła II – uczniów przygotowywała Maria Byczkowska.

W młodszej kategorii – klasy III-IV – Stanisław Rudnik z klasy IVc zajął III miejsce – Stasiu jest uczniem pani Weroniki Labudy.

Nasza szkoła w klasyfikacji ogólnej zajęła III miejsce w powiecie.

Oprócz powiatowego konkursu literackiego w naszej szkole zostały wręczone nagrody  WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU „Poznaję baśnie i legendy pomorskie”,

który był organizowany przez Szkołę Podstawową im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie.

Głównym organizatorem konkursów jest Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie o/ Żukowo wraz ze szkołami:

Szkołą Podstawową im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie,

Szkołą Podstawową im. ppor. Klemensa Wickiego w Pępowie.

Wśród gości: dyrektorów, nauczycieli, uczniów byli również – Przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie – Witold Szmidtke, Prezes ZK-P o/Żukowo – Krystyna Rogalewska, wiceprzewodniczący Rady Powiatu – Eugeniusz Pryczkowski…

BASNIE_LEGENDY

KONKURSGALE3RIA