WYCIECZKA DO HALLE

Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pan Zenon Byczkowski zorganizował wycieczkę dla uczniów  klas VI i VII do Halle, gdzie spoczywa patron naszej szkoły ppor. Klemens Wicki, który swe życie oddał za wolność Polski. Wycieczka odbyła się w dniach 4-8 czerwca 2018 roku, udział w niej wzięło 50 uczniów i 5 opiekunów. Uroczystości patriotyczne z akcentem regionalnym miały miejsce na cmentarzu w dniu 8 czerwca, gdzie odczytany został testament, przybliżona biografia, a młodzież recytowała kaszubskie wiersze patriotyczne i odśpiewano hymn Polski, Kaszub i szkoły. Złożono kwiaty i znicze, które utworzyły biało-czerwoną flagę. Oprócz Halle uczniowie zwiedzili Szczecin, Berlin i piękny Poczdam, mile spędzili cały dzień na Tropikalnej Wyspie… Ten wyjątkowy wyjazd na długo zostanie w pamięci uczniów i trwale zapisze się na kartach kroniki szkoły.

GALERIAHALLE

GALERIASZCZECIN