WYCIECZKA ÓSMOKLASISTÓW DO MUZEUM STUTTHOF

W dniu 2 października uczniowie klas ósmych uczestniczyli w wycieczce szkolnej do byłego obozu koncentracyjnego KL Stutthof, na terenie którego obecnie funkcjonuje muzeum upamiętniające niemieckie zbrodnie dokonane podczas II wojny światowej. W trakcie warsztatów pt. „Droga więźnia” uczniowie poznali historię Anny Kielanowskiej ps. Hanka, która była jedną z czterdziestu „Kobiet Pistoletów”, czyli dziewcząt biorących udział w Powstaniu Warszawskim. W trakcie zwiedzania uczniowie dowiedzieli się m.in. o sposobach przetrwania w obozowej rzeczywistości, trudnych wyborach oraz o heroicznych postawach więźniów w ich codziennej walce o życie i godność. Wycieczka do obozu Stutthof była nie tylko lekcją historii, ale także lekcją empatii i szacunku dla wszystkich ofiar II wojny światowej.

Amadeusz Sałek